Bianka Fodrászat, Hajkozmetika

Gyere el és győződj meg magad, hogy a mi csapatunk Érted van

 

Kiss Amanda  vagyok, 24 éves, öt éve foglalkozom


 

Manikűr, pedikűr, műköröm

  • Kéz- és lábápolás
  • Körömdíszítés
  • Műkörömépítés
  • Tanácsadás

 

 

Műkörömről

A tengerentúlról indult hódító útjára a műköröm, amelynek ma már számtalan fajtája létezik.

A tévhittel ellentétben a műköröm nemcsak óriási hosszúságú és karvaj formájú lehet. Vannak szerényebb, természetes formájú változatai is. Sokan nem születtek szép körmökkel, de műköröm segítségével mindig szép és ápoltak lehetünk.
A Műkörömmel tudunk változtatni a köröm formáján, például a rágott körmöknél okozott problémákat is helyre tudjuk hozni.

 

 
 

Műköröm fajtái

Tip-es technika alatt azt értjük amikor a saját körömre különböző méretű (a körömmel megegyező ívű és formájú) műanyag körmöket ragasztunk. A felragasztott tip-ek tartása önmagában minimális, mindig be kell vonni őket zselével vagy porcelánnal. A tip ezeknek az anyagoknak a hordozó felülete.
Fontos tudni, hogy a tip anyaga lényegesen gyengébb a műköröm alapanyagoknál így a tartás a ráborított anyag adja, ezért javasolt a tip elvékonyítása.

 

A tip bevonatai:

Zselé: A zselé szagtalan, természetes hatású, rugalmas bevonat. Anyaga méz sűrűségű.

A zselék színei igen változatosak lehetnek átlátszó, színes, csillámos, és hologramos. Léteznek színes építő zselék is, a lakkozás helyett alkalmazott színes zselék nem átlátszóak és a lakkozásnál jóval tartósabbak. Köröm díszítéséhez is nagyon jól használható.

 
 

Műköröm építés tiltó körülményei:

Műkörmöt nem szabad felrakatni, beteg sérült körömre, ha valaki vírusos bőrfertőzésben, gombás fertőzésben, szenved. Ilyenkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni!!!

Hideg, nyirkos kéz esetén tapadási problémák jelentkezhetnek. Előfordul, hogy izzadt, nyirkos kéz esetén a műköröm hamar leválik a körömről.

Közvetlen klasszikus manikűr után, sem szabad műkörmöt felrakatni. A bőrvágást mindig műköröm építés után végezzük el, ha szükséges.

 


 

 
 
 

A műköröm eltávolításának módjai! 

A műköröm három módon szüntethető meg:                       

Lenövesztés:

Ezt a módszer a legbarátságosabb a természetes körömmel szemben. A fent lévő műkörmöt hetente, kéthetente át kell reszelni, bufferolni és polírozni, így fokozatosan elvékonyodik, ill. a köröm növekedésével lenő. Ebben az esetben a természetes köröm nem sérül.

Lereszelés:

Ez a módszer egy gyorsabb változata. Először egy durva reszelővel a köröm anyagát lereszeljük, majd mikor már közeledünk a természetes körömlemezhez, akkor egy közepes ill. finom reszelővel távolítjuk el. A természetes körmöt ne reszeljük. Az így eltávolított műköröm után a természetes körömlemez felülete karcos lesz. Ezt polírozóval korrigálni lehet.

Leoldás:

Csak porcelán körömnél lehetséges. Tip zselénél a zselé lereszelése után a tip már szintén leoldható. A megfelelő folyadékba áztatva és rétegenként reszelővel vagy narancsfapálcával letolva, majd újraáztatva kell a folyamatot ismételni a teljes eltávolításig.

A műkörmöt letépni, lefeszíteni TILOS!



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 2
Heti: 27
Havi: 50
Össz.: 14 659

Látogatottság növelés
Oldal: Manikűr, műköröm
Bianka Fodrászat, Hajkozmetika - © 2008 - 2024 - byanka.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »